KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8445332
*
nr 844 5332
Lennart Aschenbrenner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 1982, 38/66, motivets mått: 59x44
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2013
kl 18:27:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 17:54:09
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Läs mer om Lennart Aschenbrenner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart aschenbrenner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
*
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Läs mer om Lennart Aschenbrenner
nr 844 5332
Lennart Aschenbrenner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), 1982, 38/66, motivets mått: 59x44
Lennart Aschenbrenner, svensk målare, grafiker och skulptör född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 17:54:09 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Aschenbrenner
Lennart Aschenbrenner, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1943.Läs mer om Lennart Aschenbrenner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart aschenbrenner svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40